Przedszkole nr 114 w Łodzi

mgr Joanna Ewa Palczewska

p>

Jesienny koszyczek.

Grupa IV wraz z opiekunami wybrała się do parku na spacer. Dzieci zbierały piękne kolorowe jesienne liście (kasztanowca, dębu, klonu i wiele innych). Następnie w klasie samodzielnie przy pomocy gotowych szablonów, nożyczek i kleju wykonywały koszyczki, do których wkładały wcześniej zebrane listeczki. Misiaki pracowały wzorowo i świetnie się przy tym bawiły. Efekty pracy widać na zdjęciach poniżej.

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki

Misiaki w lesie.

Grupa Misiaków wybrała się do lasu na warsztaty przyrodnicze. Pani Leśnik zaproponowała nam poszukanie w lesie zwierząt. Staraliśmy się być bardzo cicho ale i tak nie udało nam się spotkać bezpośrednio zwierzątka. Wiemy,że one tam są, bo widzieliśmy ich ślady (dzięcioł, wiewiórka, żaba, dzik, lis, borsuk ) Poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt, dotleniliśmy płuca, nacieszyliśmy oczy pięknymi widokami, staliśmy się obserwatorami przyrody. Było cudownie bo pogoda dopisała i nie chciało się nam wracać do przedszkola.

Misiaki Misiaki

Zające na spacerze.

W poniedziałkowy poranek słońce radośnie zagladało nam w okna. Szybko podjęliśmy decyzję, by wyjść mu na spotkanie. Spędziliśmy cudowny dzień w pobliskim parku. Przy okazji udało nam się rozpoznać drzewa o których uczylismy się w przedszkolu. Znaleźliśmy dąb, jarzębinę, kasztanowca i lipę. Oczywiście nazbieraliśmy też mnóstwo kasztanów. Ciocia Ewa szalała z aparatem, a my szaleliśmy z radością. Park Ocalałych jest znakomicie zaprojektowany, więc na szczęście mieliśmy też gdzie odpocząć.

Joanna Palczewska

Zające Zajace

Wydarzenia z minionych lat można obejrzeć w archiwum:

Wydarzenia z roku szkolnego 2013/14

Wydarzenia z roku szkolnego 2012/13