Przedszkole nr 114 w Łodzi

autor strony:

mgr Joanna Ewa Palczewska

Wyprawa Puchatków.

W środę 5 listopada wybraliśmy się z Puchatkami do biblioteki. Nasze spotkanie dotyczyło święta kredki, które obchodzimy właśnie w listopadzie. To był uroczy dzień pełen słońca, więc spacer był wyjątkowo miły. Na zajęciach słuchalismy piosenki "Kolorowe kredki", malowalismy szablony kredek według własnego pomysłu i bralismy udział w zabawach ruchowych. Nie zabrakło też słuchania wierszy, jak na bibliotekę przystało. W drodze powrotnej nadal towarzyszyło nam słońce i czuliśmy się jak w czerwcowe przedpołudnie, a nie szary, listopadowy dzień.

Agnieszka Wodzińska

Puchatki Puchatki

"Zające i Misiaki zwiedzają fabrykę bombek.".

24 października wyruszyliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego, by zapoznać się z technologią wykonywania bombek. Wszystkie dzieci miały też okazję zaprojektować własne ozdoby choinkowe. Powstały prawdziwe arcydzieła.

Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki

"Sałatka owocowa".

W nawiązaniu do owocowego tematu zajęć wspólnie postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Pracę zaczęliśmy od wyboru składników. Owoce jakie znalazły się w naszej sałatce to: kiwi, banan, jabłko, gruszka, pomarańcza, śliwka. Oczywiście nie zapomnieliśmy o umyciu rąk i owoców, następnie przygotowaliśmy miejsce naszej pracy. Misiaki obierają i kroją owoce na niezbyt duże kawałki przy użyciu plastikowych nożyków. Następnie łączyły składniki wkładając je do dużych misek. Po skończonej pracy każde z dzieci otrzymało talerzyk aby mogło skosztować przygotowaną przez siebie sałatkę. Efekt swojej pracy najlepiej obrazują słowa dzieci: Poproszę dokładkę ... :) Na koniec Misiaki głaszcząc się po brzuszkach mówiły: BARDZO SMACZNA, BARDZO ZDROWA JEST SAŁATKA OWOCOWA! .

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki

"Zające i Misiaki na łódzkim lotnisku".

9 października poznawaliśmy tajniki odprawy pasażerów, pracę strażaków dbających o bezpieczeństwo podróżnych i ogladaliśmy torebki oraz buty z krokodyla, które zarekwirowali celnicy nieuczciwym podróżnym .

Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki

"Piknik jesienny pod hasłem ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA".

Wytańczyliśmy się, skosztowaliśmy pysznych pieczonych kiełbasek i ziemniaczków. Wielu z naszych utalentowanych przedszkolaków zaprezentowało swoje dzieła w konkursie na ziemniaczane rzeźby. Pomysły dzieci były tak urzekające, że jury miało niezwykle trudne zadanie, by wybrać dziesięciu zwyciężców.

Joanna Palczewska

Piknik z rodzicami Piknik z rodzicami

"Dzień Przedszkolaka" na sportowo".

W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas piłkarze z klubu Widzew. Panowie: Mateusz Ławniczak, Michał Przybyła oraz Cristian Tomas Del Toro (Hiszpania) opowiadali przedszkolakom o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak to jest być piłkarzem, jak wygląda strój piłkarza, jak ważny jest doping, wzajemna pomoc i praca w grupie oraz co to jest 'fair play'... Piłkarze chętnie wspierali dzieci w zmaganiach sportowych, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć uśmiechając się nie tylko do obiektywu, ale przede wszystkim do dzieci.

Jesienny koszyczek.

Grupa IV wraz z opiekunami wybrała się do parku na spacer. Dzieci zbierały piękne kolorowe jesienne liście (kasztanowca, dębu, klonu i wiele innych). Następnie w klasie samodzielnie przy pomocy gotowych szablonów, nożyczek i kleju wykonywały koszyczki, do których wkładały wcześniej zebrane listeczki. Misiaki pracowały wzorowo i świetnie się przy tym bawiły. Efekty pracy widać na zdjęciach poniżej.

Ewa Zielińska

Misiaki w lesie.

Grupa Misiaków wybrała się do lasu na warsztaty przyrodnicze. Pani Leśnik zaproponowała nam poszukanie w lesie zwierząt. Staraliśmy się być bardzo cicho ale i tak nie udało nam się spotkać bezpośrednio zwierzątka. Wiemy,że one tam są, bo widzieliśmy ich ślady (dzięcioł, wiewiórka, żaba, dzik, lis, borsuk ) Poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt, dotleniliśmy płuca, nacieszyliśmy oczy pięknymi widokami, staliśmy się obserwatorami przyrody. Było cudownie bo pogoda dopisała i nie chciało się nam wracać do przedszkola.

Zające na spacerze.

W poniedziałkowy poranek słońce radośnie zagladało nam w okna. Szybko podjęliśmy decyzję, by wyjść mu na spotkanie. Spędziliśmy cudowny dzień w pobliskim parku. Przy okazji udało nam się rozpoznać drzewa o których uczylismy się w przedszkolu. Znaleźliśmy dąb, jarzębinę, kasztanowca i lipę. Oczywiście nazbieraliśmy też mnóstwo kasztanów. Ciocia Ewa szalała z aparatem, a my szaleliśmy z radością. Park Ocalałych jest znakomicie zaprojektowany, więc na szczęście mieliśmy też gdzie odpocząć.

Zające Zajace

Wydarzenia z minionych lat można obejrzeć w archiwum:

Wydarzenia z roku szkolnego 2013/14

Wydarzenia z roku szkolnego 2012/13