Przedszkole nr 114 w Łodzi

BIP

O przedszkolu

Organizacja dnia

Opłaty

Kadra

Programy autorskie

Wśród słów

Kontakt

Galeria

Powrót


Strona znajduje sie na serwerze edukacyjnym Biura Informatyki UML


autor strony:

mgr Joanna Ewa Palczewska

Wydarzenia

Spotkanie z przyjacielskimi psiakami.

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziły pieski terapeutyczne ze swoimi opiekunami z Fundacji Ama Canem. Przedszkolaki dowiedziały się w jaki sposób należy witać się z pieskiem oraz jak bezpieczne zachowywać się przy zwierzaku zachowywać. Podczas spotkania dzieci bawiły się z psami przechodząc pod i nad nimi, karmiły psy, prowadziły je na smyczy etc.. Psy wykazały się wieloma talentami, jeden z nich nawet śpiewał do melodii wygrywanych przez dzieciaki na flecie. Przedszkolakom ta wizyta dostarczyła ogromu cudownych wrażeń.

psiaki psiaki

Agnieszka Wodzińska i Joanna Palczewska

"Kosmiczna przygoda".

Dzieci z grupy IV wybrały się wraz z opiekunami do Biblioteki na ciekawe zajęcia o kosmosie. Misiaki oglądały książki, albumy, czasopisma o tematyce związanej z kosmosem. Wyjaśnione zostały niezrozumiałe słowa takie jak: kosmos, planety, przestrzeń kosmiczna, UFO, pojazd kosmiczny, galaktyka, skafander. Dzieci oglądały plakat przestawiający Układ Słoneczny, słuchały nazw poszczególnych planet, nazywały je, kolorowały, określały która z planet jest najmniejsza a która największa. Misiaki dodatkowo obejrzały krótki film o kosmosie. Bawiliśmy się w "ruch na orbicie", jedno dziecko pełniło rolę Słońca, pozostałe dzieci z emblematami nazw planet krążyły wokół niego po orbitach. Na zakończenie kosmicznych zajęć dzieci obserwowały planety przez lunetę.

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

"Misiaki w krainie figur geometrycznych".

Przeprowadzone przeze mnie zajęcia z Misiakami miały na celu wprowadzenie ich w magiczny świat figur geometrycznych. Dzieci rozpoznawały kwadrat, koło, trójkąt i prostokąt słuchały wierszyków na temat wyżej wymienionych figur. Umiejętnie tłumaczyły jak wyglądają, co je różni, ile mają boków i kątów. Jedną z wielu zabaw w jakie się bawiliśmy była zabawa inhibicyjno - incytacyjna "Znajdź swój domek". Poza tym tworzyliśmy wielkie figury geometryczne z naszych ciał co widać na zdjęciach. Na koniec dzieci wykonały świetne prace przedstawiające geometryczne pajacyki.

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

"Zaproszenie dla mam naszych przedszkolaków".

Drogie Panie serdecznie zapraszam na zajęcia sportowe "Gimnastyka na wesoło", które odbędą się w piątek 13 lutego o godzinie 17.15 na sali gimnastycznej naszego przedszkola. Mam nadzieję, że ta wspólnie spędzona niecała godzinka pozwoli Wam, a i także mnie samej, oderwać się od natłoku codziennych obowiązków i zrelaksować przy muzyce. Serdecznie polecam i zapraszam!

Agnieszka Wodzińska

Urodziny Tymka.

2 lutego obchodziliśmy urodziny Tymka. Były wyjątkowe, bo bardzo witaminowe. Toast wznieśliśmy sokiem marchewkowym, a zamiast ciasta były pyszne owoce. Chyba spełnią się życzenia dzieci i Tymek będzie zdrowy jak ryba.

Tymek Tymek

Ewa Puchalska

"Szkoła Muzyczna".

Ponowne spotkanie z muzyką w Szkole Muzycznej przy ulicy Sosnowej. Czyż nie warto tam pójść? Oglądamy, słuchamy i podziwiamy, że dzieci niewiele starsze od naszych pociech tak pięknie grają na trudnych instrumentach.

Ewa Puchalska

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

"Zające szaleją".

Prowadzone przeze mnie zajęcia miały dziś na celu utwierdzenie dzieciaków w przekonaniu, że są absolutnie fantastyczne. Każdy stworzył z tektury ludzika na swoje podobieństwo i wyposażył go w plecak pełen własnych talentów. Tym, którzy byli troszke nieśmiali, by chwalić sie na forum grupy spontanicznie zaczęli pomagać rówieśnicy. Zajace sie tak pozytywnie nakręciły, że jeden przez drugiego przekrzykiwały sie wyszukując dlaczego Lusia, Kubuś i wszyscy inni są wyjatkowi i bardzo fajni. A potem... Zobaczcie Państwo sami, co się działo. Każdy poczuł w sobie taką wszechogarniającą radość, że szaleliśmy do końca dnia.

Joanna Palczewska

Zające Zające
Zajace Zające

Indianie w naszym przedszkolu.

Mieliśmy przyjemność gościć dwóch sympatycznych muzyków, którzy przybyli do nas z bardzo dalekich lądów. Zademonstrowali dzieciom swoje nietypowe instrumenty,a kto chciał mógł pochwalić się talentem do muzyki grając na bębnach djembe. Naszym przedszkolakom trema nie dokucza, zatem kolejka do instrumentów ustawiła się jak w czasach PRL-u. Muzycy świetnie mówili po polsku i dużo z dzieciakami żartowali. To był rewelacyjny koncert.

Joanna Palczewska

Koncert Koncert

Urodziny Kacpra, czyli wielkie świętowanie u Zająców.

To był dzień pełen przyjemności, słodkości, zabawy oraz prezentów: książeczka z życzeniami wykonana własnoręcznie przez przybyłych na bal gości.

Joanna Palczewska

Zające Zające

"Dzień Misia w przedszkolu.".

W piątek wspólnie bawiliśmy się z okazji święta naszych pluszowych przyjaciół. Odwiedził nas też aktor Teatru Powszechnego Michał Szewczyk, który przeczytał dzieciom bajkę o Miśku Puchatku.

Joanna Palczewska

DZIEŃ MISIA DZIEŃ MISIA
DZIEŃ MISIA DZIEŃ MISIA

Wyprawa Puchatków.

W środę 5 listopada wybraliśmy się z Puchatkami do biblioteki. Nasze spotkanie dotyczyło święta kredki, które obchodzimy właśnie w listopadzie. To był uroczy dzień pełen słońca, więc spacer był wyjątkowo miły. Na zajęciach słuchalismy piosenki "Kolorowe kredki", malowalismy szablony kredek według własnego pomysłu i bralismy udział w zabawach ruchowych. Nie zabrakło też słuchania wierszy, jak na bibliotekę przystało. W drodze powrotnej nadal towarzyszyło nam słońce i czuliśmy się jak w czerwcowe przedpołudnie, a nie szary, listopadowy dzień.

Agnieszka Wodzińska

Puchatki Puchatki

"Zające i Misiaki zwiedzają fabrykę bombek.".

24 października wyruszyliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego, by zapoznać się z technologią wykonywania bombek. Wszystkie dzieci miały też okazję zaprojektować własne ozdoby choinkowe. Powstały prawdziwe arcydzieła.

Joanna Palczewska

Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki
Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki

"Sałatka owocowa".

W nawiązaniu do owocowego tematu zajęć wspólnie postanowiliśmy zrobić sałatkę owocową. Pracę zaczęliśmy od wyboru składników. Owoce jakie znalazły się w naszej sałatce to: kiwi, banan, jabłko, gruszka, pomarańcza, śliwka. Oczywiście nie zapomnieliśmy o umyciu rąk i owoców, następnie przygotowaliśmy miejsce naszej pracy. Misiaki obierają i kroją owoce na niezbyt duże kawałki przy użyciu plastikowych nożyków. Następnie łączyły składniki wkładając je do dużych misek. Po skończonej pracy każde z dzieci otrzymało talerzyk aby mogło skosztować przygotowaną przez siebie sałatkę. Efekt swojej pracy najlepiej obrazują słowa dzieci: Poproszę dokładkę ... :) Na koniec Misiaki głaszcząc się po brzuszkach mówiły: BARDZO SMACZNA, BARDZO ZDROWA JEST SAŁATKA OWOCOWA! .

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

"Zające i Misiaki na łódzkim lotnisku".

9 października poznawaliśmy tajniki odprawy pasażerów, pracę strażaków dbających o bezpieczeństwo podróżnych i ogladaliśmy torebki oraz buty z krokodyla, które zarekwirowali celnicy nieuczciwym podróżnym .

Joanna Palczewska

Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki
Zajace i Misiaki Zajace i Misiaki

"Piknik jesienny pod hasłem ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA".

Wytańczyliśmy się, skosztowaliśmy pysznych pieczonych kiełbasek i ziemniaczków. Wielu z naszych utalentowanych przedszkolaków zaprezentowało swoje dzieła w konkursie na ziemniaczane rzeźby. Pomysły dzieci były tak urzekające, że jury miało niezwykle trudne zadanie, by wybrać dziesięciu zwyciężców.

Joanna Palczewska

Piknik z rodzicami Piknik z rodzicami
Piknik z rodzicami Piknik z rodzicami

"Dzień Przedszkolaka" na sportowo".

W tym wyjątkowym dniu odwiedzili nas piłkarze z klubu Widzew. Panowie: Mateusz Ławniczak, Michał Przybyła oraz Cristian Tomas Del Toro (Hiszpania) opowiadali przedszkolakom o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak to jest być piłkarzem, jak wygląda strój piłkarza, jak ważny jest doping, wzajemna pomoc i praca w grupie oraz co to jest 'fair play'... Piłkarze chętnie wspierali dzieci w zmaganiach sportowych, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć uśmiechając się nie tylko do obiektywu, ale przede wszystkim do dzieci.

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

Jesienny koszyczek.

Grupa IV wraz z opiekunami wybrała się do parku na spacer. Dzieci zbierały piękne kolorowe jesienne liście (kasztanowca, dębu, klonu i wiele innych). Następnie w klasie samodzielnie przy pomocy gotowych szablonów, nożyczek i kleju wykonywały koszyczki, do których wkładały wcześniej zebrane listeczki. Misiaki pracowały wzorowo i świetnie się przy tym bawiły. Efekty pracy widać na zdjęciach poniżej.

Ewa Zielińska

Misiaki Misiaki
Misiaki Misiaki

Misiaki w lesie.

Grupa Misiaków wybrała się do lasu na warsztaty przyrodnicze. Pani Leśnik zaproponowała nam poszukanie w lesie zwierząt. Staraliśmy się być bardzo cicho ale i tak nie udało nam się spotkać bezpośrednio zwierzątka. Wiemy,że one tam są, bo widzieliśmy ich ślady (dzięcioł, wiewiórka, żaba, dzik, lis, borsuk ) Poznaliśmy zwyczaje tych zwierząt, dotleniliśmy płuca, nacieszyliśmy oczy pięknymi widokami, staliśmy się obserwatorami przyrody. Było cudownie bo pogoda dopisała i nie chciało się nam wracać do przedszkola.

Misiaki Misiaki

Zające na spacerze.

W poniedziałkowy poranek słońce radośnie zagladało nam w okna. Szybko podjęliśmy decyzję, by wyjść mu na spotkanie. Spędziliśmy cudowny dzień w pobliskim parku. Przy okazji udało nam się rozpoznać drzewa o których uczylismy się w przedszkolu. Znaleźliśmy dąb, jarzębinę, kasztanowca i lipę. Oczywiście nazbieraliśmy też mnóstwo kasztanów. Ciocia Ewa szalała z aparatem, a my szaleliśmy z radością. Park Ocalałych jest znakomicie zaprojektowany, więc na szczęście mieliśmy też gdzie odpocząć.

Joanna Palczewska

Zające Zajace

Wydarzenia z minionych lat można obejrzeć w archiwum:

Wydarzenia z roku szkolnego 2013/14

Wydarzenia z roku szkolnego 2012/13

Wydarzenia z roku szkolnego 2011/12

Wydarzenia z roku szkolnego 2010/11


szablony stron www: www.atcsites.com