Przedszkole nr 114 w Łodzi

Strona znajduje sie na serwerze edukacyjnym Biura Informatyki UML

autor strony:

mgr Joanna Ewa Palczewska

Zające rozkoszują się pięknem zimy.

Dziękuję rodzicom z grupy Zajączków za zorganizowanie sanek dla dzieci. Dzięki Państwu mieliśmy dzisiaj dzień pełen fantastycznych zabaw na powietrzu w cudownej, zimowej scenerii.

PRZEDSZKOLAKI PRZEDSZKOLAKI

Joanna Palczewska

Zające przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka.

Zajace Zajace

Zające wraz z Misiakami wybrały się na przedstawienie teatralne.

Tym razem mielismy okazję obejrzeć w Baśniowej kawiarence "Sekret detektywa. Fantastyczny spektakl zachęcający dzieci do czytania książek. Poznalismy też różne rodzaje lalek wykorzystywanych w teatrach, a niektórzy mogli spróbować swoich sił w roli aktorów.

Zające.

Mamy teraz niezwykle pracowite dni w przedszkolu, dzieciaki z ogromnym zaangażowaniem starają się przygotować do świątecznego występu dla Państwa. Kiedy czas przeznaczony na oficjalną próbę dobiega końca, ciocia Ania szaleje z Zajacąmi przy muzyce tureckiej. Okazało się bowiem, że w naszej grupie jest wielu wielbicieli tego gatunku.Dzieciaki są zachwycające w tych spontanicznych tańcach.Radość wymalowana na buziakach tancerzy jest cudownym doświadczeniem zarówno dla nich jak i dla wszystkich wokół.

Misiaki u strażaków .

Grupa MISIAKÓW została zaproszona przez Rodziców Oskara do Ochotniczej Staży Pożarnej. Tam czekało na nas wiele atrakcji. Oglądaliśmy różne wozy wyjeżdżające do akcji. Dziadek Oskara opowiedział dzieciom ze szczegółami o wszystkich przedmiotach znajdujących się na wozach, pokazał jak działają armatki wodne, oprowadził po budynkach straży, przymierzaliśmy kombinezony i kaski, poćwiczyliśmy w siłowni a na koniec Babcia Oskara zaprosiła nas na kiełbaskę z grila. Było bardzo sympatycznie a, że była piękna pogoda poszliśmy jeszcze na spacer do lasu łagiewnickiego.

Misiaki Misiaki

DZIEŃ MISIA .

Każdy przedszkolak miał tego dnia okazję przedstawić innym kolegom swojego ulubionego misiaka. Były zawody sportowe, komnata zagadek,a po tych wszystkich zmaganiach relaks z wykorzystaniem wszystkich walorów chusty animacyjnej.

Dzień misia Dzień misia
Zające Zające

Wiadomości z życia Zająców .

26 listopada nasza grupa brała udział w inscenizacji wierszy Juliana Tuwima w Baśniowej kawiarence. Niektórzy, jak widać na zdjęciu, mieli to szczęście, że po występach mogli odpocząć na tronie króla.Nasz sympatyczny Staś ochoczo skorzystał z tej propozycji.

Park Park

Urodziny Jeremiego .

W czwartek 26 listopada nasz przedszkolaczek Jeremi skończył 4 lata. Poczęstował dzieci z tej okazji pysznym tortem. Były życzenia, dmuchanie świeczek i zabawa z balonami. Jeszcze raz Jeremi wszystkiego najlepszego.

Urodziny Jeremiego Urodziny Jeremiego

Teatrzyk "Kot w butach".

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć inscenizację bajki w wykonaniu aktorów teatru ARLEKIN.

PRZEDSZKOLAKI PRZEDSZKOLAKI

Misiaki w bibliotece .

Dzisiaj w bibliotece mogliśmy zobaczyć zabawki którymi bawili się nasi dziadkowie i nasi rodzice. Pani bibliotekarka zaproponowała nam również dawne gry podwórkowe. Najciekawsza to "Klasy", musieliśmy się wykazać dużą sprawnością w celowaniu kamykiem oraz umiejętnością skakania na jednej nodze. Opowiadaliśmy o naszych najbardziej ulubionych zabawkach, a na koniec obejrzeliśmy ciekawe bajki.

MISIAKI MISIAKI

Kartoflany turniej .

W czwartek Zające i Misiaki wzięły udział w ziemniaczanej imprezie. Robilismy szaszłyki ziemniaczane, rozwiązywaliśmy kulinarne zadania, troszkę potańczyliśmy. Przy tej okazji wręczone zostały upominki dla laureatów konkursu na najciekawszy wytwór z dyni. Na koniec każdy skosztował pieczonego ziemniaka, przygotowanego przez panie kucharki.

Arteterapia .

Zabawy Zająców .

Nasze Zające wiele się uczą, bo bardzo mądre głowy mają, a gdy jest przerwa w nauce, tak odpoczywają.

Zające Zające

Zające świętują urodziny Lusi .

Lusia sprawiła wszystkim Zającom słodką niespodziankę. Świętowała w przedszkolu swoje kolejne urodziny, a koleżanki i kolegów częstowała pysznym tortem, który upiekła razem z mamą.

Urodziny Urodziny
Urodzinye Urodziny

Joanna Palczewska

Spotkanie Misiaków z autorką książek .

Mieliśmy przyjemność spotkać się i porozmawiać z autorką i ilustratorką książek dla dzieci panią Katarzyną Turajczyk. Dowiedzieliśmy się skąd czerpie pomysły na temat książek, i że lubi pisać książki w formie kryminałów, a na koniec spotkania mogliśmy posłuchać fragmentu nowej książki i zapoznać się z jej zabawnymi bohaterami.

Autorka

Misiaki w lesie .

We wrześniu wybraliśmy się do lasu na warsztaty edukacyjne pod nazwą "Drzewa lasu łagiewnickiego" próbowaliśmy nauczyć się rozpoznawać i nazywać kilka drzew liściastych i iglastych, szukaliśmy opadających odpowiednich liści oraz owoców z tych drzew. Największą radość sprawił nam spacer po lesie, świeże powietrze i wilczy apetyt na smakołyki, które zabraliśmy ze sobą.

W lesie w lesie
W lesie W lesie

Wiadomości z życia Zająców .

Korzystając z pięknej pogody "Zające" wyruszyły na spacer do parku.

Park Park

Joanna Palczewska

Wiadomości z życia Puchatków .

W ubiegłym tygodniu w naszej grupie "Puchatków" obchodziliśmy urodziny Helenki w poniedziałek i Zosi w środę. Dziewczynki przygotowały z pomocą rodziców pyszne torty, były też inne słodkości i soczek do picia. Po słodkim poczęstunku dzieci tańczyły i bawiły się balonami przy muzyce. To wspólne świętowanie pozwoliło nam się bliżej poznać, dało radość ze wspólnej zabawy i zintegrowało grupę. Ponadto we wtorek 15 września byliśmy z dziećmi na pobliskim ryneczku po zakupy owoców. Wycieczka zainspirowana była tematyką tygodnia tj Owoce z sadu. Po powrocie do przedszkola odbyła się degustacja.

Urodziny Urodziny

Agnieszka Wodzińska

Wydarzenia z minionych lat można obejrzeć w archiwum:

Wydarzenia z roku szkolnego 2014/15

Wydarzenia z roku szkolnego 2013/14